Додаток  

    У своєму відгуці опонент дотримувався канонів прийнятих у наукових колах при написанні відгука на дисертаційну роботу і тому вважає за необхідне в цьому додатку поставити крапки над "і".

ПЕРШЕ: щиро кажучи, опонент  був здивованим цією кількістю наукових термінів, які вживає здобувач, явно не розуміючи їх змісту. Та, по деякому роздумі, дійшов до висновку, що це є роботою справжніх авторів тексту, а зовсім не здобувача, які таким чином посміялися з неї (можливо вона їм мало заплатила?) .

ДРУГЕ: арифметичний ідіотизм автора тексту викликає щирий подив. Опонент все ж таки не думає, що менеджер такого рівня як Тимошенко страждає арифметичним ідіотизмом і тому, на його погляд, це ще одне підтвердження, що вона цього тексту не писала.

ТРЕТЄ: оскільки цей відгук пишеться рівно через 4 роки після захисту даної дисертації, то опонент змушений зауважити, що нещодавно здобувач змінила свої погляди по оподаткуванню на діаметрально протилежні. А саме, у своїй доповіді на міжнародній конференції  "Мораль і політика", яка проходила у Відні 6 - 8 грудня 2002 р. під назвою "Новий світовий порядок: нові критерії моральності для лідерів та еліт" автор виголосила наступнє:


"Значний пласт насилля над особистістю лежить і у сфері оподаткування. Адже 
людина може платити податки в момент придбання матеральних благ, послуг і 
немає необхідності утримувати колосальні податкові інспекції для щоденної пере-
вірки. " (прочитати можна тут: http://www.tymoshenko.com.ua/ukr/news/first/show/1074/ )

   Тепер газовому трейдеру вже немає ніякої потреби вдаватися до підставних фірм з офшорів. Податки він буде платити туземцям на Кайманових островах купуючи у них кораловий атол, будуючи на ньому собі хатинку, причал для океанської яхти, міні-аеродром ... Прийдеться, правда, ще заплатити  при покупці самої яхти та літака, в США наприклад (опонент радить щось класу "Баракуда"),  але все це до України і, отже, до нашої теми не має ніякого відношення. Хоча, ні, усі справи по несплаті податків закриють, бо ж закон не має зворотньої дії.

    Якщо серйозно, то справа тут у тому, що статус важкого гравця укр. бізнес-політ.  бомонду Юлії Тимошенко за 4 роки кардинально змінився. І, якщо в 1998/99/00рр. магнат віце-прем'єр не мала потреби ховати свої прибутки, а лише хотіла ввести механізми для їх виведення з податкового поля (як це було пояснено вище), то тепер в 2002р. приходиться рятуватися від прокуратури, податкової та усіх інших і тому непогано було б податки на прибутки відминити взагалі і a posteriori зняти з себе основні звинувачення.

    Ось такі пропонуються "нові критерії моральності" і не для нас, сірих, а для "лідерів та еліт" західноєвропейських країн - не менше, не більше! Цікаво, як вони у Відні то такого повчання віднеслися? І головне - хто повчає?!

ЧЕТВЕРТЕ: опонент, хоч і зобов'язаний керуватися у своєму відгуці вимогами ВАК, повинен зауважити, що рішуче з ними не згоден. На його думку навіть однієї, але справжньої наукової роботи достатньо для кандидатської дисертації. Якщо ж ця роботи містить вагоме відкриття, або нову наукову теорію, то її достатньо і для докторської. Так прийнято у світі, так було колись і в нас. Але ж очевидно, що до даного випадку все це відношення не має. Крім того, викликає здивування та обставина, що геть усі "публікації" по темі дисертації опубліковані в один рік, перед захистом. Ось так, 38 років не публікувала, а тут, раптом, така творча плодовитість?! Ба більше, за 4 роки, що пройшли з того часу Юлія Володимирівна стала автором "понад 50 наукових праць" (див автобіографію на її власному сайті тут http://tymoshenko.com.ua/ukr/about ) і, більше того, професором і дійсним членом (себто академіком) якоїсь нікому невідомої "Росийской Академии Безопасности".

П 'ЯТЕ: що уявляє собою наука на пострадянському просторі відомо вже всім кого це хоч трохи цікавить і дана "дисетація" є наочною цьому ілюстрацією. Така "халтура" стала скоріше правилом аніж винятком і на таких "прикладах" виховуються сучасні студенти - наші діти. Саме наші, а не Тимошенків, Кучми, Лазаренків, Пінчуків, Ведмедчуків та інших їм подібним. Їх діти дістають освіту спочатку в закритих пансіонах, а потім престижних та дорогих вузах Швейцарії, Австрії, Великобританії і т.д. А нам, "срані" і ось така "наука" згодиться...

Назад до відгуку

До сторінки "Накові та літер рецензії"

До головної сторінки сайту Країна Чудес

http://krainachudes.com